Błąd podczas instalacji? Zainstaluj VC 2013 x64


= Zostań użytkownikiem PREMIUM! =

Aby otrzymać konto należy napisać wiadomość do Thor

Elden Ring

Elden Ring
 • 100
1
 • Kategoria:
 • Data premiery:
  25 lutego 2022
 • Gatunek gry:
  RPG, TPP, fantasy, kooperacja, RPG akcji, soulslike, E3 2021
 • Producent:
 • Wydanie:
  ElAmigos
 • Platforma:
  PC
 • Języki:
  English, French, Italian, German, Spanish - Spain, Japanese, Korean, Polish, Portuguese - Brazil, Russian, Simplified Chinese, Spanish - Latin America, Thai, Traditional Chinese
 • Dubbing/Audio:
  English

Elden Ring to kolejna gra w portfolio studia FromSoftware. Wraz z Demon's Souls w 2009 roku, FromSoftware zapoczątkowało trend zwany soulslike: RPG-ów charakteryzujących się wysokim poziomem trudności już od pierwszych minut rozgrywki. Podobnie jak to miało miejsce podczas tworzenia innych flagowych gier studia, rolę głównego projektanta pełnił Hidetaka Miyazaki.

Fabuła

Wzorem gier z serii zwanej potocznie Soulsborne (do której należą Demon's Souls, trylogia Dark Souls oraz Bloodborne), główna fabuła w Elden Ring owiana jest tajemnicą, a gracz może próbować odkrywać i łączyć strzępki informacji podczas skrupulatnego pokonywania poszczególnych etapów gry.

Akcja gry toczy się w regionie The Lands Between, podzielonym na sześć królestw. Każde z nich rządzone jest przez jednego z półbogów, którego musimy pokonać, aby zdobyć fragmenty Pierścienia Eldenu. To właśnie dzięki rozbiciu tego tajemniczego przedmiotu główny bohater, jeden z Tarnished, powrócił do The Lands Between z wygnania. Wcześniej nie mógł tego uczynić, gdyż utracił łaskę Erdtree, rozświetlającego całą krainę złotym blaskiem.

Przy tworzeniu opowieści o świecie Elden Ring FromSoftware skorzystało z pomocy George'a R.R. Martina, znanego przede wszystkim z cyklu książek Pieśń Lodu i Ognia, na podstawie którego powstał serial Gra o Tron. Jego dzieło zostało w pewnym stopniu zmodyfikowane przez autorów gry, co zaowocowało stworzeniem złożonego i mrocznego świata fantasy.

Rozgrywka

Na początku przygody tworzymy własnego protagonistę, określając jego płeć i wygląd - jest to odejście od poprzedniej gry studia, Sekiro: Shadows Die Twice, gdzie bohater był już określony. Elden Ring stawia w dużej mierze na elementy RPG, oferując użytkownikowi swobodę w rozwoju postaci, co idzie w parze z szerokim arsenałem broni i zaklęć, pozwalającym na dopasowanie odpowiedniej taktyki do każdej sytuacji.

Jedną z głównych cech gry jest rozbudowany, zręcznościowy system walki. Starcia z przeciwnikami odbywają się w sposób dynamiczny, a każdy atak jest bardzo precyzyjny. FromSoftware słynie z tworzenia wymagających produkcji i Elden Ring nie odbiega od tej reguły - do każdego pojedynku należy podchodzić z rozwagą, a różnorodność przeciwników wymaga od nas ciągłego wymyślania nowych taktyk.

Ważnym elementem rozgrywki są starcia z potężnymi bossami. Twórcy zadbali o to, by w Elden Ring każde takie starcie było emocjonujące i bezlitośnie rozliczali gracza z jego błędów. Podobnie jak w grach z serii Soulsborne, projekty wszystkich bossów są przemyślane i unikalne, a ze względu na fabułę tytułu, wokół każdego z nich wytwarza się aura boskości i heroizmu.

Projekt świata uległ znacznej zmianie w stosunku do poprzednich gier studia. Tym razem dostępny teren jest w pełni otwarty, rozległy i wypełniony mniejszymi lokacjami o bardziej korytarzowej strukturze. Do szybszego przemieszczania się możemy wykorzystać naszego wierzchowca, którego możemy przywołać w dowolnym momencie gry. Dodatkowo nic nie stoi na przeszkodzie, aby zadawać ciosy z jego grzbietu i walczyć z przeciwnikami.

Co-op

Oprócz gry w pojedynkę, istnieje również opcja przywołania innych graczy do naszego świata, aby wspólnie rozprawić się z przeciwnikami w trybie kooperacji. Podobnie jak w Dark Souls, w tym samym czasie walczyć mogą maksymalnie cztery osoby, jednak ich współpraca może działać przez dłuższy czas - nie tylko do momentu zabicia bossa.

Aspekty techniczne

Pomimo wykorzystania tego samego silnika, na którym powstały Sekiro i Bloodborne, Elden Ring w pełni wykorzystuje najnowsze technologie, takie jak HDR i 4k Ultra HD. Przyjęty styl artystyczny udanie oddaje mrok i surowość świata przedstawionego, a jego oprawa graficzna nadrabia techniczne niedociągnięcia w zakresie jakości tekstur czy szczegółowości modeli.

Pobierz grę!

Zwiastun

Obrazki

Wymagania sprzętowe

Elden Ring (2022)

1. Wypakuj.
2. Wypal lub zamontuj obraz płyty.
3. Zainstaluj grę.
4. Wydanie ElAmigos, crack dodany podczas instalacji.
5. Graj! Jeśli lubisz tą grę, KUP ją!


Elden Ring Pobierz za darmo


Pobierz grę