Bloody Spell

Data edycji: 13-01-2023, 14:17
Powód: Updated till 25.11.2022

Bloody Spell
 • 80
1
 • Kategoria:
 • Data premiery:
  26 Stycznia 2022
 • Gatunek gry:
  RPG, TPP, fantasy, RPG akcji, slasher, soulslike
 • Producent:
  Elong Games
 • Wydanie:
  ElAmigos
 • Platforma:
  PC
 • Języki:
  English, Simplified Chinese, Japanese
 • Dubbing/Audio:
  Simplified Chinese
 • Crack:
  Codex
 • Rozmiar gry:
  6.30GB

Bloody Spell to gra akcji z elementami RPG od Elong Games. Tytuł stara się wpasować w formułę rozgrywki zastosowaną w Devil May Cry w połączeniu z tytułami od FromSoftware (twórcy Sekiro czy Dark Souls). Rozgrywka opiera się na zręcznościowej walce typu hack'n'slash, ale staje się bardziej taktyczna podczas walk z bossami. Jako Yejin, adept sztuk walki, wyruszamy na poszukiwanie swojej siostry Li, porwanej przez tajemniczy Void Legion.

Fabuła

Bloody Spell przenosi nas do krainy fantasy inspirowanej starożytnymi Chinami. Wcielamy się w rolę młodego wojownika Yejina, któryago rozpoczął naukę sztuk walki w zakonie Wanfa wraz z siostrą Li 10 lat. Szkoła zostaje jednak zaatakowana przez tajemniczy Legion Pustki. Budzimy się w więzieniu Legionu nie wiedząc co się stało, ale wkrótce dowiadujemy się, że szkoła została zniszczona, nasz mistrz zabity, a ukochana siostra porwana na ofiarę dla krwiożerczych bogów. Nie pozostaje nam nic innego, jak odzyskać wolność, odnaleźć siostrę i dokonać zemsty.

Mechanika

Bloody Spell to gra akcji z elementami RPG. Trzon rozgrywki stanowi mieszanka zręcznościowej i taktycznej walki z licznymi przeciwnikami, przerywanej walkami z bossami. O śmierć nie trudno, a każda z nich niesie za sobą konsekwencje. Taki styl rozgrywki może przywodzić na myśl tytuły tworzone przez FromSoftware (Sekiro czy Dark Souls), natomiast dynamika walk przypomina gry z serii Devil May Cry.

Walka w Bloody Spell jest dynamiczna i zręcznościowa. W zależności od broni, którą się posługujemy, nasz styl walki nieco się różni i to samo tyczy się przeciwników. Dla przykładu, przeciwnicy posiadający tarczę, mają większe szanse na zablokowanie naszych frontalnych ataków, ale są wolniejsi; wrogowie z dwoma sztyletami są szybcy i błyskawicznie mogą znaleźć się tuż obok nas. Oprócz zwykłych przeciwników, od czasu do czasu napotkamy także bossów, którzy wyróżniają się siłą i umiejętnościami. Warto zaznaczyć, że nasza postać jest dość krucha. Życie można przywrócić dopiero po znalezieniu odpowiedniej esencji, a wystarczy kilka ciosów w odpowiednie miejsce, by nas zabić. Oznacza to, że gra w dużej mierze opiera się na unikaniu i wykorzystywaniu specjalnych zdolności.

Umiejętności specjalne można podzielić na 2 rodzaje - pasywne i aktywne. Te pierwsze przybierają formę bonusów do statystyk, natomiast te drugie dają nam dostęp do specjalnych ruchów. W Bloody Spell nie ma mechaniki level up. Jednak z różnych pojemników i krwi pokonanych wrogów otrzymujemy różne rodzaje bursztynu, które są niezbędne do aktywacji naszych mocy.

Ekwipunek w Bloody Spell znajdziemy podobnie jak bursztyn - w pojemnikach i na pokonanych przeciwnikach. Co jakiś czas natrafiamy też na monumenty, gdzie za walutę w grze, czyli Blood, możemy kupić dodatkowe elementy wyposażenia. Gra jednak zniechęca nas do gromadzenia dóbr.

Gry nie da się zapisać. Za każdym razem, gdy giniemy, trafiamy do celi, w której rozpoczynaliśmy grę, a jednocześnie tracimy cały ekwipunek Blood, którego nie mieliśmy na wyposażeniu w momencie śmierci. Dodatkowo za każdym razem, gdy zaczynamy od nowa, zmienia się układ korytarzy, sal i przeciwników.

Walka jest głównym elementem Bloody Spell, ale nie jedynym. W grze natrafimy również na proste mini gry. Możemy rzucać włócznią w myszy; przesuwać klucz między przeszkodami, aby otworzyć skrzynię; czy zagrać w kilka tradycyjnych pucharów. Od czasu do czasu natrafiamy też na przeszkody i pułapki - śmiercionośne wahadła czy piły wystające z podłogi, których ominięcie wymaga odpowiedniej koordynacji i wyczucia czasu.

Tryby gry

Bloody Spell jest grą przeznaczoną dla jednego gracza.

Ciekawostki

Bloody Spell nie było tworzone z myślą o komputerach PC. Zhongshan Subor to popularny (w Chinach i niektórych krajach Afryki) producent konsol, które miały być odpowiedzią na produkty Nintendo. Najnowszy projekt firmy miał nazywać się Subor Z-Plus, a Bloody Spell miał być tytułem startowym na tę platformę. Konsola jednak nigdy nie trafiła do sprzedaży, a zespół odpowiedzialny za stworzenie urządzenia został rozwiązany.

Gra otrzymała płatne DLC, które umożliwia nam zmianę płci bohatera rou poprzez wyposażenie go w specjalny strój.

Pobierz grę!

Zwiastun

Obrazki

Wymagania sprzętowe

Bloody Spell (2022), 6.30GB
ElAmigos release, game is already cracked after installation (crack by Codex). 

Updated till 25.11.2022; 18 DLC are included.

1. Wypakuj.
2. Wypal lub zamontuj obraz płyty.
3. Zainstaluj grę.
4. Wydanie ElAmigos, crack dodany podczas instalacji.
5. Graj! Jeśli lubisz tą grę, KUP ją!


Bloody Spell Pobierz za darmo


TeraBox Download from TeraBox


Aby zobaczyć linki do google.drive czy pliki torrent, musisz być zalogowany.
Jeżeli nie masz konta, Zarejestruj się!


Hasło: elamigosedition.com
Minimalne:
Rekomendowane:
Procesor: Intel Core i3
Karta graficzna: 1 GB GeForce GTX 560
Pamięć: 4 GB RAM
Miejsce na dysku: 20 GB HDD
System operacyjny: Windows 7
Procesor: Intel Core i7
Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 770
Pamięć: 8 GB RAM
Miejsce na dysku: 20 GB HDD
System operacyjny: Windows 7/8/10/11

Błąd podczas instalacji? Zainstaluj VC 2013 x64


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu. Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc dodawać komentarze.