Reguły Porządkowe

Załącznik nr 1 „Reguły Porządkowe”

§ 1
Przed dodaniem nowego artykułu Użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z aktualnymi informacjami dotyczącymi prawidłowego sposobu dodawania newsów, dostępnymi w dziale F.A.Q oraz w dziale „Informacje”.

§ 2
Korzystanie z Serwisu odbywa się z poszanowaniem wolności słowa, o ile nie narusza to postanowień Regulaminu, Reguł Porządkowych oraz przepisów obowiązującego prawa.

§ 3
W Serwisie obowiązuje całkowity zakaz reklamowania innych serwisów bez uzgodnienia tego z Administracją. Zakaz ten dotyczy także treści linków do plików (np. nazwa lub hasło nie może reklamować innej strony). Zakaz nie dotyczy samego adresu serwera. Zabronione jest w szczególności dodawania linków typu Reflink, polecających inne strony lub konta w innych serwisach.

§ 4
Rozmiar obrazka dodawanego w "Krótkim artykule" wyświetlającym się na stronie głównej nie może przekroczyć 500px szer. i 730px wys. oraz rozmiaru 555 kb. Maksymalne rozmiary obrazków w "Pełnej wersji artykułu" nie mogą przekroczyć 500px szer. i 730px wys. oraz rozmiaru 555 kb, jednak dozwolone są dodatkowe obrazki (np. screeny itp.), o ile zostaną umieszczone jako SPOILER a ich rozmiar nie przekroczy 800px szer. i 600px wys. zaś ich waga nie będzie większa niż 640kb. Zabrania dodawania się również wszelkich animowanych okładek, dodatkowych obrazków, grafik etc. które po prostu przeszkadzają w przeglądaniu strony.

§ 5
Obrazki powinny być adresowane z serwisów niezabezpieczonych przed hotlinkowaniem na strony innych serwisów oraz nie powinny mieć ograniczenia transferowego.

§ 6
Zabronione jest dodawanie obrazków z serwisów które zablokowały hotlinkowanie obrazków na strony Serwisu. Publikacje z takimi obrazkami będą usuwane.

§ 7
W granicach dozwolonych przepisami prawa Serwis może być wykorzystywany przez Użytkowników do zamieszczania recenzji, opisów, wiadomości, newsów i komentarzy oraz do prowadzenia dyskusji dotyczących plików tekstowych oraz multimedialnych jak również programów komputerowych.

§ 8
Newsy (posty) publikowane przez Użytkowników nieposiadających szczególnej rangi, trafiają do poczekalni, w której mogą zostać sprawdzone przez Moderatora pod względem ich wyglądu, estetyczności oraz parametrów technicznych i w razie zaistnienia takiej potrzeby mogą zostać poprawione, edytowane lub usunięte. W poczekalni jednocześnie może znajdować się do 5 newsów użytkownika.

§ 9
Administracja nie sprawdza Publikacji Użytkowników (jak również linków w nich zawartych), pod kątem ich wartości merytorycznej oraz ich zgodności z postanowieniami Regulaminu, Reguł Porządkowych oraz przepisami obowiązującego prawa.

§ 10
Każdy news powinien być publikowany przez Użytkownika w odpowiedniej kategorii, zgodnej z dodawanym lub edytowanym artykułem. Publikacje bez wskazania kategorii, jak również Publikacje wskazujące na kategorię nie odpowiadającą prawdziwemu charakterowi publikacji, mogą zostać usunięte.

§ 11
Przed dodaniem, jakiegokolwiek newsa, Użytkownik ma obowiązek upewnienia się czy jest on na stronie po raz pierwszy poprzez użycie opcji "Szukaj". Jeżeli dany news był już na stronie, swoje linki Użytkownik ma obowiązek dodać do istniejącego newsa (w komentarzach). Jeśli dany news to autorski release usera nie może być on ponownie dodany przez osobę trzecią po np. skasowaniu go.

§ 12
Powtarzające się zamieszczanie Dubli tematów grozi utratą rangi, zbanowaniem lub skasowaniem Konta (z zachowaniem wymogów z pkt X ust. 2 Regulaminu) z wszystkimi newsami zgodnie z "Tabelką Kar" umieszczoną w menu strony www.pobierzgrepc.com. Prawidłowa Publikacja powinna posiadać chociaż jeden obrazek, dokładny opis (z nazwą release, jeżeli jest) oraz link.

§ 13
Zabronione jest nienaturalne używanie WIELKICH LITER oraz wielokrotnych znaków interpunkcyjnych w celu wyróżnienia Publikacji. Posty takie mogą zostać poprawione lub usunięte przez Administrację lub Moderatorów.

§ 14
Użytkownik zobowiązany jest czuwać nad estetycznością oraz poprawnością gramatyczną i ortograficzną jego Publikacji. Publikowane wypowiedzi nie powinny być za długie i zawsze powinny pozostawać w zgodzie z tematem wątku w którym zostały zamieszczone lub do którego się odnoszą.

§ 15
Maksymalny rozmiar czcionki dla Użytkowników wynosi "3", dla grup takie jak Moderator, Uploader maksymalny rozmiar to "4", Administratorzy nie mają limitu wielkości czcionki. Newsy ze zbyt dużą czcionką dla danej rangi zostaną usunięta lub poprawione.

§ 16
Przed dodaniem komentarza do Publikacji, Użytkownik ma obowiązek zapoznać się treścią całej Publikacji oraz z treścią wszystkich dodanych już komentarzy.

§ 17
Zabronione jest używanie przez Użytkowników (bez względu na ich rangę) czcionki w kolorze czerwonym. Używanie czcionki w kolorze czerwonym jest wyłącznym uprawnieniem Administracji.

§ 18
Publikując w Serwisie linki prowadzące do plików multimedialnych, programów komputerowych lub jakiekolwiek innych materiałów, których autorami są osoby trzecie, Użytkownik musi mieć pewność, że autorzy lub inne osoby dysponujące prawami do tych materiałów wyraziły zgodę na zamieszczenie takich linków w Serwisie.

§ 19
W przypadku zmiany daty newsa (odświeżenie), podczas jego edycji w wyznaczonym polu Użytkownik ma obowiązek podawać powód edycji "Powód edycji". Odświeżanie newsa z powodu dodania nowego linku, jest dopuszczalne wyłącznie gdy do newsa zostanie dodany nowy link, który uprzednio nie znajdował się jeszcze w Serwisie. Jeżeli do znajdujących się w Serwisie linków Użytkownik dodaje kolejny mirror (link na innym serwerze).

Uploaderzy którzy znacznie przyczynili się do rozpromowania serwisu po zmianie domeny mają prawo do podbijania swoich newsow (zmiana daty/godziny na obecną) bez limitów. Jeśli uważasz, że takie prawo ci się należy skontaktuj się z administratorem aby uzyskać szczegóły.

§20
W newsach nie można wyłączać możliwości komentowania oraz głosowania, takie prawo mają tylko Administratorzy i osoby, które dostaną taką zgodę od Administracji. Zabronione jest używanie jakichkolwiek botów na stronie bez pozwolenia administracji.
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]