= Zostań użytkownikiem PREMIUM! =

Aby otrzymać konto należy napisać wiadomość do Thor

Sheltered

Data edycji: 4-03-2022, 15:35
Powód: Updated till 16.07.2019

Sheltered
 • 60
2
 • Kategoria:
 • Data premiery:
  15 marzec 2016
 • Gatunek gry:
  Strategiczne, postapokalipsa, 2D, survival, crowdfunding, indie
 • Producent:
  Unicube Wydawca: Team 17
 • Wydanie:
  ElAmigos
 • Platforma:
  PC
 • Języki:
  English, French, Italian, German, Spanish, Portuguese-Brazil, Russian, Simplified Chinese
 • Dubbing/Audio:
  English
 • Crack:
  Codex
 • Rozmiar gry:
  0.27GB

Sheltered na PC, AND i inne komputery to gra typu survival-strategy osadzona w ponurym, postapokaliptycznym świecie. Zadaniem gracza jest ochrona rodziny ukrywającej się w podziemnym schronie przeciwatomowym. Jest to debiut małego, trzyosobowego zespołu Unicube. Projekt został ukończony dzięki wsparciu kampanii crowdfundingowej przeprowadzonej na Kickstarterze. Gra została wydana przez Team 17 (seria Worms), w ramach ich programu promującego niezależnych twórców gier.

Fabuła

Fabuła w Sheltered na PC, AND i inne komputery przedstawia ponurą wizję świata po katastrofie nuklearnej. Ocalali ukrywający się w podziemnych schronach cierpią z powodu braku zapasów. Opuszczanie schronu w poszukiwaniu czegokolwiek jest niezwykle ryzykowne, gdyż wygłodniałe mutanty mogą szybko położyć kres życiu. Inni ludzie, którzy przeżyli, nie zawahają się zdobyć zapasów w trudny sposób, gdyż przetrwanie stało się ostatnią rzeczą, o którą można walczyć. Dodatkowo zbyt długie przebywanie w izolacji spowoduje pogorszenie się stanu zdrowia psychicznego - pojawią się lęki, podejrzliwość i inne nietypowe uczucia. Główny bohater musi zaopiekować się czteroosobową rodziną, starając się zapewnić jej bezpieczeństwo i zdobyć zapasy na najbardziej podstawowe potrzeby w tych trudnych warunkach.

Rozgrywka

Akcja rozpoczyna się tuż przed zrzuceniem pierwszych bomb przynoszących ludzkości katastrofę. W ciągu kilku minut musimy zebrać zapasy w supermarkecie, aby utrzymać podziemną egzystencję przez pierwsze tygodnie. Później musimy monitorować pewne ważne dane dotyczące stanu zdrowia bohaterów czy ilości zapasów, jakie pozostały nam w schronie. Musimy też dbać o sam schron - wymaga on napraw i konserwacji w ogóle. Awaria któregoś z podstawowych systemów może skutkować strasznymi konsekwencjami dla rodziny. Żywność, wodę i różne przydatne przedmioty można znaleźć poza bezpieczną strefą, jaką jest schron. Na początku gracz robi to sam, ale później do naszych wysiłków dołączają kolejni ocaleni. Na powierzchni, gracz często musi stawić czoła różnym wrogom. System walki jest ciekawy, gdyż wymaga od gracza taktycznego podejścia do walki. Możliwości bojowe są jednak uzależnione od indywidualnych cech danego członka rodziny.

Fabuła w Sheltered na PC, AND i etc. jest całkowicie nieliniowa i zależna od gracza. Jeśli więc gracz nie popełni żadnych poważnych błędów, rozgrywka będzie trwała tak długo, jak długo rodzina będzie bezpieczna i zdrowa. Aby zwiększyć realizm, deweloperzy położyli znaczny nacisk na aspekt psychologiczny, symulując stany psychiczne postaci. Niejednokrotnie gracz będzie zmuszony do dokonania trudnego moralnie wyboru. Zanim gracz zaufa ocalałemu, musi się zastanowić, czy warto ryzykować życie rodziny. Ocaleni, których gracz może spotkać dzielą się na dwie kategorie: tych, którzy mogą stać się naszymi cennymi sojusznikami oraz tych, którzy są w stanie zrobić najgorsze rzeczy, aby zdobyć schronienie i zapasy.

Technologia

Postapokaliptyczna stylistyka Sheltered na PC, AND i etc. doskonale współgra z oldschoolową grafiką - przywodzi to na myśl klasyczne i równie oryginalne gry z początku lat 90-tych. Pixelartowa grafika połączona jest z klimatyczną ścieżką dźwiękową, przypominającą stylistykę kina klasy B.

Pobierz grę!

Zwiastun

Obrazki

Wymagania sprzętowe

Sheltered (2016), 0.27GB
ElAmigos release, game is already cracked after installation (crack by Codex). 

Updated till 16.07.2019. 

Change language in game options.

1. Wypakuj.
2. Wypal lub zamontuj obraz płyty.
3. Zainstaluj grę.
4. Wydanie ElAmigos, crack dodany podczas instalacji.
5. Graj! Jeśli lubisz tą grę, KUP ją!


Sheltered Pobierz za darmoAby zobaczyć linki do google.drive czy pliki torrent, musisz być zalogowany.
Jeżeli nie masz konta, Zarejestruj się!


Hasło: elamigosedition.com
Minimalne:
Procesor: Intel Core 2 Duo 1.7 GHz
Karta graficzna: 512 MB GeForce 8800
Pamięć: 2 GB RAM
Miejsce na dysku: 400 MB HDD
System operacyjny: Windows XP

Błąd podczas instalacji? Zainstaluj VC 2013 x64


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu. Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc dodawać komentarze.