Błąd podczas instalacji? Zainstaluj VC 2013 x64


= Zostań użytkownikiem PREMIUM! =

Aby otrzymać konto należy napisać wiadomość do Thor

Age of Empires IV

Age of Empires IV
 • 100
4
 • Kategoria:
 • Data premiery:
  28 października 2021
 • Gatunek gry:
  Strategiczne, ekonomiczne, RTS, średniowiecze, historyczne, Xbox Game Pass, Find Your Next Game, E3 2021
 • Producent:
  Relic Entertainment / World's Edge, Wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios
 • Wydanie:
  ElAmigos
 • Platforma:
  PC
 • Języki:
  English, French, Italian, German, Spanish, Spanish (Mexico), Portuguese-Brazil, Russian, Turkish, Korean, Japanese, Simplified Chinese, Traditional Chinese, Vietnamese
 • Dubbing/Audio:
  English, French, Italian, German, Spanish, Spanish (Mexico), Portuguese-Brazil, Korean, Simplified Chinese
 • Crack:
  Codex
 • Rozmiar gry:
  36.70GB

Age of Empires IV to czwarta odsłona bestsellerowej serii gier RTS, opracowana przez firmę Microsoft. W odróżnieniu od poprzednich części serii, tworzonych przez zespół Ensemble Studios, gra została opracowana przez studio Relic Entertainment, autorów dwóch pierwszych gier z serii Homeworld, Warhammer 40,000: Dawn of War oraz Company of Heroes.

Fabuła

Akcja Age of Empires IV osadzona jest w czasach średniowiecza. Każda z czterech kampanii fabularnych przedstawia wydarzenia rozgrywające się na przestrzeni setek lat. Przykładem jest kampania poświęcona Normanom, która rozpoczyna się bitwą pod Hastings w 1066 roku, a kończy podpisaniem Wielkiej Karty Wolności w 1215 roku. Podczas rozgrywki obecne są również różne postacie historyczne w postaci silniejszych jednostek. Pomiędzy rozdziałami możemy obejrzeć specjalne mini-dokumenty, które są wprowadzeniem do wydarzeń przedstawionych w kolejnej misji.

Mechanika

Age of Empires IV pozostaje wierny schematowi ustanowionemu przez poprzedników, ale wprowadza też wiele nowości. Obserwując akcję z widoku z góry, pozyskujemy surowce (tj. złoto, drewno i żelazo) oraz żywność, budujemy struktury militarne i ekonomiczne, a także wystawiamy do boju potężne i zróżnicowane armie. W miarę postępów przechodzimy do kolejnych epok, czyli etapów rozwoju, co jest widocznym dowodem naszej rosnącej potęgi.

Podczas rozgrywki stajemy na czele jednej z ośmiu cywilizacji. Do dyspozycji mamy Chiny, Sułtanat Delhi, Anglię oraz Mongolię. Każdą z nacji gra się nieco inaczej, gdyż twórcy zadbali o to, aby posiadały one indywidualne mocne i słabe strony oraz unikalne jednostki i zdolności. Siłą Chińczyków jest więc wykorzystanie prochu, a ich unikalną cechą jest system dynastyczny, który zapewnia im ciekawe bonusy. Sułtanat Delhi skupia się na obronie i badaniach, w walce może wystawić potężne słonie bojowe, a pod swoją komendą ma mnichów, czyli specjalne jednostki zdolne do przyspieszenia badań i ulepszenia technologii. Mongołowie z kolei, jako lud koczowniczy, mogą przenosić swoje bazy z miejsca na miejsce, a także od samego początku gry dysponują jednostkami kawalerii. Jeśli chodzi o Anglików, to ich głównymi atutami są budowane przez nich zamki i twierdze, natomiast jednostkami, których mogą im pozazdrościć inne nacje, są specjalni łucznicy, wyposażeni w długie łuki, pozwalające na ostrzeliwanie wrogów z dużej odległości.

Zmiany wprowadzone w Age of Empires IV nie kończą się na większej różnorodności cywilizacji. W grze zaimplementowano m.in. mechanikę ukrywania jednostek w lasach, dzięki czemu możemy organizować zasadzki na wrogie oddziały, a także ataki z zaskoczenia na bazy przeciwników, którzy nie zdążyli jeszcze wykarczować drzew rosnących na okolicznych terenach. Dodatkowo, mury budowane wokół miast nie służą już tylko jako przeszkoda dla wojsk wroga. Możemy na nich umieszczać nasze jednostki, które będą brały czynny udział w obronie twierdzy przed naporem wroga. Oczywiście atakujący nie są w tej sytuacji bezradni i mogą np. skorzystać z machin oblężniczych.

Tryby gry

Oprócz wariantów rozgrywki dla pojedynczego gracza (kampanie fabularne, gra swobodna) Age of Empires IV oferuje rozbudowany tryb multiplayer, w którym rywalizujemy z dowódcami z całego świata.

Aspekty techniczne

Oprawa graficzna Age of Empires IV prezentuje wysoki poziom wykonania. Jednocześnie całość utrzymana została w dość nietypowym stylu. O ile krajobrazy wyglądają bardzo realistycznie, ciesząc oko różnorodnymi detalami, o tyle modele jednostek mogą wydawać się nieco kanciaste i zbyt kolorowe; proporcje są też nieco zaburzone, przez co nasi podopieczni wydają się zbyt wielcy na tle budynków. W ten sposób autorzy chcieli jednak umożliwić graczom szybką orientację w sytuacji panującej na mapie, a zwłaszcza na polu bitwy podczas zgiełku bitewnego.

Pobierz grę!

Zwiastun

Obrazki

Wymagania sprzętowe

Age of Empires IV Deluxe Edition (2021), 36.70GB
ElAmigos release, game is already cracked after installation (crack by Codex). 

Updated to version 5.0.7274 (28.10.2021)

1. Wypakuj.
2. Wypal lub zamontuj obraz płyty.
3. Zainstaluj grę.
4. Wydanie ElAmigos, crack dodany podczas instalacji.
5. Graj! Jeśli lubisz tą grę, KUP ją!


Age of Empires IV Deluxe Edition Pobierz za darmo

Age of Empires 4 / AoE4Aby zobaczyć link do drive.google i torrent, musisz być zalogowany.
Jeżeli nie masz konta, Zarejestruj się!


Zawiera dodatki DLC: Digital Deluxe Edition Content, CC Gift, Soundtrack (mp3).


Pobierz grę

Minimalne:
Rekomendowane:
Procesor: Intel Core i5-6300U 2.4 GHz
Karta graficzna: Intel HD 520
Pamięć: 8 GB RAM
Miejsce na dysku: 50 GB HDD
System operacyjny: Windows 10 64-bit
Procesor: Intel Core i5-8600K 3.6 GHz
Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970
Pamięć: 16 GB RAM
Miejsce na dysku: 50 GB HDD
System operacyjny: Windows 10 64-bit

Pobierz grę

Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu. Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc dodawać komentarze.