Błąd podczas instalacji? Zainstaluj VC 2013 x64


= Zostań użytkownikiem PREMIUM! =

Aby otrzymać konto należy napisać wiadomość do Thor

Gothic II Kroniki Myrtany Archolos

Data edycji: 23-05-2022, 12:59
Powód: + update 1.2.1 - 1.2.3 (20.05.2022)

Gothic II Kroniki Myrtany Archolos
 • 100
1
 • Kategoria:
 • Data premiery:
  10 grudnia 2021
 • Gatunek gry:
  RPG, TPP, fantasy, polskie, RPG akcji
 • Producent:
 • Wydanie:
  ElAmigos
 • Platforma:
  PC
 • Języki:
  English, Polish + incomplete: German
 • Dubbing/Audio:
  Polish
 • Crack:
  nie jest potrzebny
 • Rozmiar gry:
  4.88GB

The Chronicles Of Myrtana: Archolos to darmowy mod do gry Gothic 2: Night Of The Raven tworzony przez około sześć lat przez polski zespół The Chronicles Of Myrtana Team. Spośród innych modów tego typu wyróżnia go nie tylko 60 godzin fabuły (170 questów, 200 zdarzeń losowych i 1400 postaci niezależnych) i nowa mechanika gry, ale także pełny polski dubbing nagrany przez profesjonalnych aktorów, takich jak Mirosław Zbrojewicz, Cezary Żak, Artur Barciś, Kamil Pruban, Olga Borys i Michał Klawiter.

Fabuła

Protagonistą moda jest Marvin (osoby, które grały w Gothica z kodami powinny znać to imię). Chłopak ucieka z rodzinnej wyspy Londram wraz ze swoim starszym bratem, Jornem, i próbuje dostać się na tytułowe Archolos, gdzie mieszka ich wuj. Powodem rozpoczęcia podróży jest śmierć zarówno matki, jak i ojca, a także widmo wojny z orkami, które zawisło nad domem rodzeństwa. Bracia wsiadają na statek i wraz z grupą uchodźców wyruszają w poszukiwaniu nowego życia.

Plan szybko się psuje, gdyż kapitan statku postanawia oszukać pasażerów i ci od początku muszą walczyć o życie. Sama wyspa Archolos nie okazuje się tak idylliczna, jak mogłoby się wydawać, a potwory czyhające na drogach to tylko jedno z zagrożeń. W regionie działa Gildia Kupiecka Araxos, która próbuje obalić władcę królestwa Myrtany, Rhobara II. Bardzo wpływowi są również magowie wody i spadkobiercy Volfzacka, a burzliwe czasy, w których żyją, są świetną okazją do zdobycia autonomii.

Marvin szybko zostaje wplątany w intrygi Archolosa i będzie musiał znaleźć sposób na przetrwanie w świecie pełnym zdrady, oportunizmu i sprzecznych interesów. Jego - a raczej gracza - decyzje będą miały wpływ zarówno na jego otoczenie, jak i na życie ludzi, których napotka na swojej drodze. Wybory dokonywane przez bohatera częściowo ukształtują również rzeczywistość, która jest początkiem pierwszego Gothica, czyli doprowadzą do powstania Magicznej Bariery wokół Górniczej Doliny na wyspie Khorinis. Co ciekawe, fabuła moda, rozgrywająca się dziesięć lat przed tym wydarzeniem, jest w pełni zgodna z lore gier Piranha Bytes.

Mechanika gry

Rozgrywka w The Chronicles of Myrtana: Archolos nie odbiega znacząco od tego, co znamy z dwóch pierwszych odsłon serii Gothic. Postać obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a trzon rozgrywki stanowią rozmowy, eksploracja i walka. Wszystkie te trzy aktywności mogą być nagradzane punktami doświadczenia, dzięki którym protagonista awansuje na wyższe poziomy. Umiejętności bohatera nie rosną jednak automatycznie i musi on być szkolony przez nauczycieli, których spotyka w świecie gry.

Marvin może nabrać wprawy w posługiwaniu się różnymi rodzajami broni zimnej (miecze, sztylety, topory itp.) i dystansowej (łuki, kusze) - mod oferuje ponad sto nowych zbroi i broni o unikalnym wyglądzie. Przed bohaterem otwarta jest również ścieżka magii, a także trening siły i zręczności. Protagonista może też nauczyć się przydatnych umiejętności, takich jak otwieranie zamków, kradzież kieszonkowa czy crafting przedmiotów. System stojący za tym ostatnim został znacznie dopracowany i rozwinięty w stosunku do tego, co oferowały pierwsze odsłony Gothica, dzięki czemu możemy nie tylko wykuwać miecze czy warzyć mikstury, ale także gotować, pisać magiczne zwoje czy wytwarzać amunicję.
Wyspa Archolos

Umiejętności te wykorzystamy na wyspie Archolos, która pełna jest winnic, farm i wiosek. Wspomina się o niej już w pierwszym Gothicu, ale do tej pory nie mogliśmy zobaczyć tego miejsca na własne oczy. Perłą w koronie regionu jest niewątpliwie miasto Archolos - największa ludzka osada, która została przedstawiona w trylogii Gothic. Oprócz miasta, na wyspie znajdziemy m.in. kopalnie głębinowe oraz klasztor Adanos.

Odbiór moda

The Chronicles of Myrtana: Archolos okazały się sporym sukcesem. W ciągu pięciu dni od premiery mod został pobrany ponad 100 tysięcy razy, a niecałe dwa tygodnie po debiucie aż 98% jego recenzji na Steamie było pozytywnych. Większość z tych pobrań, około 70-75%, dokonali gracze z Polski. Mimo to modyfikacja zdobyła popularność także za granicą, zwłaszcza w Rosji i Niemczech. Twórcy byli mile zaskoczeni tak ciepłym przyjęciem The Chronicles of Myrtana: Archolos, za co Mateusz Pawłowski, wypowiadając się w ich imieniu, podziękował fanom. Autorzy stwierdzili jednak, że raczej nie zdecydowaliby się na drugi tego typu projekt.

Ścieżka dźwiękowa

Na uwagę zasługuje również ścieżka dźwiękowa skomponowana na potrzeby modyfikacji. Jej część stanowią nowe aranżacje klasycznych utworów z trylogii Gothic, ale obok nich pojawiają się także zupełnie nowe kawałki. W sumie na soundtrack składają się 34 kompozycje autorstwa Kamila Jędrzejewskiego, który wykonał je wraz z Szymonem Nawrockim i orkiestrą Andante's Inferno. Cały album dostępny jest za darmo na Steam.

Pobierz grę!

Zwiastun

Obrazki

Wymagania sprzętowe

Gothic II - The Chronicles of Myrtana: Archolos (2002/2021), 4.88GB
ElAmigos release, unprotected game (crack is not necessary). 

Updated to version 1.2.1 (02.02.2022).

1. Wypakuj.
2. Wypal lub zamontuj obraz płyty.
3. Zainstaluj grę.
4. Wydanie ElAmigos, crack dodany podczas instalacji.
5. Graj! Jeśli lubisz tą grę, KUP ją!


Gothic II - The Chronicles of Myrtana: Archolos Pobierz za darmo

Gothic II: Kroniki Myrtany - ArcholosAby zobaczyć link do drive.google i torrent, musisz być zalogowany.
Jeżeli nie masz konta, Zarejestruj się!


+ update 1.2.1 - 1.2.3 (20.05.2022), 176MBAby zobaczyć link do drive.google i torrent, musisz być zalogowany.
Jeżeli nie masz konta, Zarejestruj się!


Password: elamigosedition.com


Pobierz grę

Minimalne:
Rekomendowane:
Procesor: Dual Core 2.0 GHz
Karta graficzna: 256 MB GeForce 8600
Pamięć: 2 GB RAM
Miejsce na dysku: 6 GB HDD
System operacyjny: Windows 7
Procesor: Intel Core i5-750 2.66 GHz / AMD Phenom II
Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 680 / 3 GB Radeon R9 280X
Pamięć: 4 GB RAM
Miejsce na dysku: 6 GB HDD
System operacyjny: Windows 10

Pobierz grę

Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu. Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc dodawać komentarze.