Frozenheim

Data edycji: 24-05-2023, 14:34
Powód: Updated to version 1.4.1.9 (23.05.2023)

Frozenheim
 • 60
2
 • Kategoria:
 • Data premiery:
  16 czerwca 2022
 • Gatunek gry:
  Strategiczne, ekonomiczne, RTS, mitologia nordycka, polskie, indie, wikingowie, budowa miasta
 • Producent:
 • Wydanie:
  ElAmigos
 • Platforma:
  PC
 • Języki:
  English, French, Italian, German, Spanish, Russian, Polish, Turkish, Simplified Chinese
 • Dubbing/Audio:
  English
 • Crack:
  Codex
 • Rozmiar gry:
  2.64GB

Frozenheim to rozbudowana gra łącząca elementy RTS i city builder. Gra została stworzona przez niezależne studio Paranoid Interactive i wydana przez Hyperstrange.

Fabuła

Frozenheim zabiera nas w podróż do świata wikingów. W trakcie rozgrywki wcielamy się w przywódcę klanu, który został wygnany z rodzinnych ziem. Poszukiwania miejsca, w którym bohater i jego zwolennicy mogliby się osiedlić, zakończyły się przed nadejściem zimy. Choć bohater i jego towarzysze będą musieli ciężko pracować i stawić czoła różnym niebezpieczeństwom, efektem ich starań będzie przekształcenie odkrytego przez nich fragmentu Midgardu w ich nowy dom. Oczywiście pod warunkiem, że sprostają temu wyzwaniu.

Mechanika

We Frozenheim akcję obserwujemy z widoku z góry. Naszym głównym zadaniem w grze jest rozbudowa osady Wikingów. Potrzebujemy do tego różnych surowców; o ile zdobycie drewna na mroźnej północy nie stanowi większego problemu, o tyle zdobycie innych zasobów wymaga wypraw. W ten sposób zdobywamy materiały, które pozwalają nam wznosić nowe i ulepszać istniejące budynki, wśród których znajdziemy zarówno przedmioty związane z produkcją i poprawą życia naszych wikingów, jak i budowle sakralne czy konstrukcje militarne. W miarę postępów uzyskujemy dostęp do różnych drzewek rozwoju, na których odkrywamy nowe budynki i technologie.

Zanim zaczniemy na dobre władać tymi ziemiami, warto zawczasu zadbać o obronę swojej osady, otaczając ją palisadami i budując wieże strażnicze. Nasze działania w końcu zwrócą uwagę innych mieszkańców terytorium, którzy nie muszą patrzeć na nie przychylnym okiem. Wtedy nie pozostaje nic innego, jak wystawić jak największą i najbardziej zróżnicowaną armię i przystąpić do wojny. Dynamiczne bitwy są pełne taktyki, więc kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystanie atutów każdego typu jednostki, którą dowodzisz.

Oczywiście, nasi ludzie nie będą dla nas budować i walczyć, jeśli nie zadbamy o ich inne potrzeby. Musimy więc zapewnić im mieszkania, a także uprawiać ziemię, organizować polowania czy nawet łowić ryby, aby zdobyć dla nich pożywienie. Sprawę komplikuje fakt, że w grze występują zmienne pory roku; podczas gdy wiosna i lato to czas rozkwitu, jesienią i zimą musimy skupić się głównie na przetrwaniu.

Tryby gry

Frozenheim pozwala na rozgrywkę jedno- lub wieloosobową.

Aspekty techniczne

Grafika w Frozenheim prezentuje wysoką jakość. Budynki są pełne szczegółów, podobnie jak szczegółowa roślinność porastająca północną krainę. W grze zaimplementowano tryb fotograficzny, który pozwala na tworzenie spersonalizowanych zrzutów ekranu.

Pobierz grę!

Zwiastun

Obrazki

Wymagania sprzętowe

Frozenheim (2022), 2.64GB
ElAmigos release, game is already cracked after installation (crack by Codex). 

Updated to version 1.4.1.9 (23.05.2023).

1. Wypakuj.
2. Wypal lub zamontuj obraz płyty.
3. Zainstaluj grę.
4. Wydanie ElAmigos, crack dodany podczas instalacji.
5. Graj! Jeśli lubisz tą grę, KUP ją!


Frozenheim Pobierz za darmo


TeraBox Download from TeraBox


Aby zobaczyć linki do google.drive czy pliki torrent, musisz być zalogowany.
Jeżeli nie masz konta, Zarejestruj się!


Hasło: elamigosedition.com
Minimalne:
Rekomendowane:
Procesor: Dual Core 3.2 GHz
Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R7 265
Pamięć: 4 GB RAM
Miejsce na dysku: 5 GB HDD
System operacyjny: Windows 10 64-bit
Procesor: Quad Core 3.4 GHz
Karta graficzna: 8 GB GeForce GTX 1070
Pamięć: 8 GB RAM
Miejsce na dysku: 5 GB HDD
System operacyjny: Windows 10 64-bit

Błąd podczas instalacji? Zainstaluj VC 2013 x64


Informacja
Członkowie grupy Gość nie posiadają uprawnień do komentowania tego artykułu. Zaloguj się lub Zarejestruj aby móc dodawać komentarze.
 1. montexdx
  ViP
  23 Czerwiec 2022 10:11
  79
  0

  Nawet nie wiedziałem, że taka gra wyszła. Thor, dzięki Twojemu komentarzowi sprawdziłem tytuł i mogę stwierdzić, że to świetna alternatywa dla Northgarda.  sunglasses 

Najlepsze gry strategiczne: ranking gier strategicznych, które warto znać

Szukasz najlepszych gier strategicznych, które pozwolą Ci wcielić się w rolę dowódcy, przywódcy czy zarządcy? Ranking gier strategicznych, który przygotowaliśmy dla Ciebie, zawiera tytuły, które warto znać. To propozycje dla osób, które doceniają taktyczne myślenie, potrafią zarządzać i kierować oraz chcą się zmierzyć z wymagającymi przeciwnikami.

Najlepsze gry strategiczne: They Are Billions

Nie lada wyzwanie czeka na graczy w grze strategicznej They Are Billions. Twoim zadaniem jest zbudować potężną kolonię w świecie pełnym hord zombie. Rzecz jasna, przyjdzie ci bronić swojej fortceczki przed wyniszczającymi atakami nieumarłych. Rozwój infrastruktury i armii to klucz do sukcesu w tej fascynującej strategii - cały czas zdobywaj i wykorzystuj zasoby, by wyprzedzić swoich przeciwników.

Tower Defense: klasyka gier strategicznych

Tower Defense to rodzaj gier strategicznych, który rozwinął się na przestrzeni ostatnich lat. W tej kategorii znajdziemy wiele świetnych tytułów, np. Bloons TD, Clash Royale czy Plants vs. Zombies. Twój cel polega na zbudowaniu nie do przejścia linii obrony przy pomocy wieżyczek blokujących drogę przeciwnikom. Taktyczne myślenie i ciągłe ulepszanie swojej obrony to klucz do wygranej bitwy!

Planet Zoo: strategiczne zarządzanie ogrodem zoologicznym

Jednym z bardziej oryginalnych tytułów wśród najlepszych gier strategicznych jest Planet Zoo. W tej grze to Ty jesteś zarządcą ogrodu zoologicznego, a twoim zadaniem będzie rozbudowa parku oraz dbanie o jego mieszkańców - zwierzęta. Starannie planuj rozwój infrastruktury, przyjrzyj się potrzebom zwierząt i pomyśl o wpływie pory roku na życie w zoo. Planet Zoo to świetne połączenie strategii, zarządzania i edukacji ekologicznej.

Cywilizacja: klasyk strategicznego zarządzania

Seria gier strategicznych Cywilizacja zawładnęła sercami graczy na całym świecie. Wymiatając wcielenie, od starożytnej cywilizacji do nowoczesnych technologii, gracz będzie musiał radzić sobie z rozbudową miast, dyplomacją, nauką czy deklaracją wojen. Rzecz jasna, nie tylko twoja cywilizacja ma ambicje, a inni gracze będą dążyć do globalnej dominacji. Cały czas rozwijaj swoje szare komórki, aby być krokiem przed przeciwnikami i zapewnić zwycięstwo swojej nacji!

Podsumowanie

Najlepsze gry strategiczne to świetna propozycja dla osób, które doceniają taktyczne myślenie, potrafią zarządzać zasobami i pragną zmierzyć się z wymagającymi przeciwnikami. Bez względu na to, czy wybierzesz jeden z tytułów z naszego rankingu gier strategicznych czy inną fantastyczną grę, życzymy Ci udanej zabawy i doświadczenia, które pozwolą Ci rozwijać swoje umiejętności strategicznego myślenia!